Göz atılıyor: Bitki

Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, kış çayı hazırlarken; yaprakların, çiçeklerin demlenip, köklerin, kabukların ve meyvelerin kaynatılması gerektiğini söyledi.

Zeytinyağı üreticisi olup, bitkiler üzerine de amatör çalışmalar yapan Buse Topçuoğlu, 2020’de bulduğu bir bitkinin fotoğraf ve örneklerini EÜ Fen Fakültesi Biyoloji Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Yıldırım’a ulaştırdı. Prof. Dr. Yıldırım …

Sivilce başlı başına bir cilt problemiyken, bi türlü yok olmayan sivilce izleriyle uğraşmak epeyce yorucu. Ayrıyeten çevresel faktörlerin de tesiriyle ciltte oluşan bir grup izler cildin bakımsız ve sıhhatsiz görünmesine sebep olabiliyor. Lakin cilt lekeleri için tabiatın mucizevi doğal tahlilleri var. Sırf bir hafta bu bitki kürünü uygulayarak bu problemden büsbütün kurtulabilirsiniz.

Uzman isimler tarafından paylaşılan sağlıklı bitkiler kapsamında Darülfülfül bitkisi, yararlarıyla birlikte dikkat çekiyor. Karabiber ile tıpkı tesirleri taşıyan çiçekli bitki adeta yürüyen eczane. Kökeninde yer alan Hindistan’da kozalak biçimine bürünen darülfülfül, toz haline getirilerek baharat olarak kullanılır.